26 травня 2021 року у співпраці із зовнішніми стейкхолдерами відбулося он-лайн обговорення проєктів освітніх програм «Економіка підприємства» (спеціальності 051 «Економіка»), «Якість, стандартизація та сертифікація» (спеціальності 073 «Менеджмент»), «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом» (спеціальності 073 «Менеджмент») та «Логістика» (спеціальності 073 «Менеджмент»).

Привітавши учасників круглого столу, проректор з науково-педагогічної роботи Національного фармацевтичного університету (НФаУ), професор Наталя Половко надала вичерпну інформацію щодо основного змісту представлених освітніх програм, сучасні вимоги до їхньої розробки та обговорення.

Поділилися своїми пропозиціями з питання удосконалення освітніх програм кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ під час обговорення у режимі відеоконференції учасники круглого столу:

1. ГОНЧАРЕНКО Дар’я, головний спеціаліст відділу розвитку реального сектору економіки, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
  2. ГУБАР Мирослава, фахівець з управління медичною інформацією, ФК “ЮРіЯ-ФАРМ”.
  3. ГУДЗЕНКО Олена, лікар, куратор проєктів, Re Future Clinic.
  4. ГРИГОРАК Марія, завідувач кафедри логістики, професор, докт. екон. наук, Національний авіаційний університет.
  5. ДУРАСОВА Надія, головний бухгалтер, НФаУ.
  6. ЗАРІЧКОВА Марія, докт. фарм. наук, професор, професор кафедри управління та економіки, Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ.
  7. КАМІНСЬКА Тетяна, докт. екон. наук , професор, професор кафедри економічної теорії, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
  8. КАНЖ Беатріс, менеджер із закупівель, ТОВ “МІЛЛІФОРМ”.
  9. КОТЛЯРОВ Євген, старший науковий співробітник, канд. екон. наук, Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України.
  10. КОТЛЯРОВ Роман, менеджер з логістики, ПРАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА».
  11. КУБАСОВА Ганна, економіст планово-фінансового відділу, НФаУ.
  12. КУТОВА Наталія, лікар, ТОВ “МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР “ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА”.
  13. КРАСЬКО Микола, лікар-терапевт, Центр первинної медичної допомоги “КНП “Запорізька обласна клінічна лікарня”.

канд. мед. наук, доцент, доцент  кафедри клінічної фармакології, фармації, Запорізький державний медичний університет.

1. ЛИТКА Вікторія, к.фарм. н., заступник директора з питань якості, уповноважена особа, ТОВ «Валартнін Фарма».
  2. МАСЛОЇД Людмила, менеджер систем якості, ПП “Торос-груп”,
  3. МАТЯШ Олена, начальник планово-фінансового відділу, НФаУ.
  4. НОСУЛІЧ Павло, заступник медичного директора, ТОВ “МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР “ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА”.
  5. ПАКУЛА Надія, менеджер, ТОВ “Укр-Сафарі-Тур”.
  6. ПЕГУСОВА Аліна, начальник контрольно-ревізійного відділу, Аптечна мережа “9-1-1”.
  7. ПОРТЯНКО Тетяна, заступник директора з якості, к. техн.н., доцент, ТОВ «ЧОЦСК «ЧЕРКАСИ-ПЛАЗМА».
  8. ПУНТУС Ольга, менеджер з розвитку, ТОВ “Медикус”.
  9. САВЕЛЬЄВА Лілія, лікар, Харківський міський перинатальний центр.
  10. СЕМИРЕНКО Олена, головний фахівець супроводу реформ те регіонального розвитку, МОЗ України, ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”.
  11. ТКАЧОВА Оксана, докт. фарм. наук, професор, професор кафедри фармацевтичного менеджменту та маркетингу, НФаУ.
  12. ХАНЖИНА Ганна, менеджер систем якості, ТОВ “Вітмарк Україна”.
  13. ЦУРІКОВА Оксана, директор, к. фарм. н., доцент, «ВТМ Фарм».
  14. ЧУЄШОВ Олег, директор з логістики, ТОВ “ФК “Здоров’я”.
  15. ШИЙКО Богдан, менеджер з логістики, НВЦ “Борщагівський ХФЗ”.
  16. ЯКУБЕНКО Людмила, начальник відділу управління персоналом і розвитку, ТОВ “Навчальний центр “УКРМЕДСЕРТ”.

Також у обговоренні освітніх програм взяли участь здобувачі вищої освіти:

1. Спеціальності 051 «Економіка»:
  • БОНДАРЕНКО Юлія (студентка 5 курсу, денне відділення);
  • ДАШУТІНА Ірина (студентка 4 курсу, денне відділення);
  • СНЕСАР Ганна (студентка 3 курсу, денне відділення);
  • ІСМАІЛОВА Аіда (студентка 3 курсу, заочне відділення);
  • ЯКИМЕНКО Валерія (студентка 2 курсу, денне відділення).
  1. Спеціальності 073 «Менеджмент»:
  • КОЗАЧЕНКО Вікторія (студентка 5 курсу, заочне відділення);
  • НАКОТЕНКО Олексій (студент 5 курсу, денне відділення);
  • СІРА Ольга (студентка 5 курсу, денне відділення);
  • АЛЬБІНСЬКА Олена (студентка 5 курсу, вечірнє відділення).

Внутрішні та зовнішні стейкхолдери наголосили на компетентностях, яких вони потребують від випускників спеціальностей 051 «Економіка» та 073 «Менеджмент». Роботодавці висловили позитивну оцінку організації освітнього процесу для здобувачів вищої освіти та надали свої пропозиції з оновлення освітніх програм кафедри, які обов’язково будуть враховані для їх удосконалення.

Присутні роботодавці – представники провідних вітчизняних фармацевтичних підприємств – зазначили високу теоретичну та практичну підготовку випускників, яку вони отримують в стінах НФаУ, та висловили вдячність на адресу керівництва університету, гарантів програм, викладачів, які в непростих сьогоднішніх умовах забезпечують високий рівень знань у випускників, а також готовність долучитися до освітнього процесу підготовки майбутніх фахівців шляхом читання лекцій, проведення тренінгів і вебінарів, внесення пропозицій щодо поліпшення освітніх програм.

Колектив кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФау висловлює щиру подяку зовнішнім стекхолдерам-работодавцям та внутрішнім-здобувачам вищої освіти всіх освітніх програми кафедри за співробітництво і конструктивну взаємодію!