6 липня – Івана Купала

Івана Купала – традиційне східнослов’янське свято, яке відзначають вночі перед Івановим днем. Назва свята походить від імені християнського святого Івана Хрестителя. Квінтесенцією свята є очищення за допомогою вогню та води, одне з чотирьох головних свят сонячного календаря. Святкування розпочинається в заздалегідь домовлених місцях, переважно біля річок. Дівчата плетуть вінки з польових квітів і перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок. Головні атрибути свята — це Купало й Марена. Згідно зі слов’янським міфом Марена — зимове божество, що морить землю стужею, а людину хворобами та голодом. Але в народі, зокрема на Слобожанщині, її вважають старшою русалкою.
Обов’язково розкладається велике вогнище, через яке стрибають дівчата і хлопці поодинці або парами. Купальське вогнище, згідно з переказами, має велику магічну силу. Через купальське вогнище стрибають усі, проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення. Тож вважалося, що коли дівчина та хлопець, які кохають одне одного, взявшись за руки, стрибають у парі через вогнище і їхні руки залишаються з’єднаними, то вони, побравшись, все життя проживуть разом.
Після втоплення Марени дівчата тікають від хлопців до води, щоб ворожити («заворожувати вроду»). Вони дістають свічки, запалюють їх і, прилаштувавши до своїх вінків, пускають на воду. Часто хлопці намагаються зловити вінки дівчат. Якщо хлопцю вдається зловити вінок коханої, діставшись до нього вплав чи на човні, це вважається доброю прикметою для їх подальшої спільної долі.
Кафедра управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету (НФаУ) прийняла участь в організації дійства. Співробітники кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації прийняли участь у плетінні вінків та кулішовому пікніку. Серед гостей заходу було багато співробітників НФаУ, коледжу НФаУ та ІПКСФ, які отримали задоволення від відпочинку у мальовничому куточку університету, про що свідчать фото.
Дозвольте висловити слова вдячності адміністрації НФаУ та всім іншим організаторам, які долучилися до свята Івана Купала-2021.
6 липня -  Івана Купала 6 липня -  Івана Купала 6 липня -  Івана Купала