Міжнародні та регіональні споживчі організації

Міжнародна організація ConsumerМіжнародні та регіональні споживчі організаціїs International

Міжнародна організація  Consumers International підтримує, поєднує та представляє споживчі групи та агентства у всьому світі.

На сьогодні її членами є понад 220 організацій у 115 країнах. Consumers International заснувала 1960 року група національних споживчих організацій, під назвою «Міжнародна організація споживчих спілок» (International Organisation of Consumers Unions – IOCU). Тоді група дійшла висновку, що можна посилити дієвість кожної окремої організації через міжнародну співпрацю. Організація швидко зростала і невдовзі завоювала репутацію виразника інтересів міжнародного споживчого руху в таких питаннях, як стандарти на продукцію та послуги, охорона здоров’я та права пацієнтів, екологія та відповідальне споживання, а також регулювання міжнародної торгівлі та суспіль них послуг.

Consumers International має чотири міжнародні офіси – в Аккрі (Гана), Куала-Лумпурі (Малайзія), у Лондоні (Велика Британія) і в Сантьяго (Чилі).


Міжнародні та регіональні споживчі організаціїEuropean Association for the Co-ordination of Consumer Representation in Standardisation (ANEC)

Європейська асоціація координації споживчого представництва у процесах стандартизації є рупором європейських споживачів у галузі стандартизації, який представляє і захищає інтереси споживачів у процесі стандартизації та сертифікації, а також у процесі формування політики та розроблення законодавства, пов’язаних зі стандартизацією.

ANEC було створено 1995 року як неприбуткову організацію, згідно з законами Бельгії. Вона представляє споживчі організації у державах – членах Європейського Союзу та країнах Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ – EFTA).

 


Міжнародні та регіональні споживчі організаціїBureau Europeen des Unions de Consommateurs

Європейське бюро споживчих спілок (ЄБСС) створено у 1962 році споживчими організаціями Бельгії, Люксембурга, Франції, Нідерландів, Італії та Німеччини. В результаті кількарічної співпраці, вони прийняли рішення створити загальноєвропейську асоціацію, яка розміщується у Брюсселі, в центрі формування політики Європейського Союзу. ЄБСС стала однією з найперших лобістських організацій, які розмістилися у європейській столиці з метою впливу на процеси прийняття рішень. Вона мала численних послідовників, кількість лобістських організацій безперервно зрос тає і на сьогодні перевищила 15000. Більшість із цих лобістських організацій існують для захисту комерційних, промислових і сільськогосподарських інтересів. У той час, як кожна з таких груп має право висловлювати власну думку, значний тиск на осіб, які приймають рішення, означає необхідність забезпечити помітний вплив ЄБСС на політичній сцені Брюсселя. Для досягнення цієї мети, бюро отримує фінансування від своїх членів, а також гранти від Європейського Союзу. Це дає змогу ЄБСС продовжувати виконувати завдання, які воно виконувало протягом останніх 45 років, пов’язані з розвитком основних прав споживачів. ЄБСС вивчає всі рішення, програми та події у Європейському Союзі, що можуть вплинути на споживачів.

Print Friendly, PDF & Email