205-й День народження Тараса Шевченка

9 Березня Харків і вся Україна відзначали 205-й День народження Тараса Шевченка – українського поета, художника та мислителя.

У заході взяли участь кілька сотень громадян, у тому числі перший заступник голови Харківської ОДА Марк Беккер, перший заступник голови Харківської облради Віктор Коваленко, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, духовенство, дипломати, військовослужбовці та представники харківських закладів освіти.

Взяли участь у заході й представники Національного фармацевтичного університету, зокрема – викладачі й студенти кафедри управління якістю. Прослухали пророчі шевченківські вірші та поклали квіти до пам’ятника Шевченку на вулиці Сумській.

205-й День народження Тараса Шевченка 205-й День народження Тараса Шевченка

Деякі цікаві факти про пам’ятник Тарасу Шевченку:

• загальна висота монумента – понад 16 метрів, висота статуї Тараса Шевченка – 4,5 метрів;
  • художній стиль монумента можна визначити як соцреалізм і сталінське бароко;
  • трактування особистості Тараса Шевченка теж є радянським – як ідейного борця за щастя простого народу, поета-революціонера;
  • автори пам’ятника – радянський скульптор Матвій Манізер і архітектор Йосип Лангбард. Монумент був урочисто відкритий 24 березня 1935 року, тобто через 9 місяців після того, як Харків перестав бути столицею УРСР;
  • пам’ятник є одним із символів міста Харкова.