19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я»

ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася 19 січня 2024 року на базі кафедри управління та забезпечення якості у фармації НФаУ.

Науковий захід був присвячений обговоренню актуальних проблем управління якістю і менеджменту, реформування національної системи охорони здоров’я і розвитку фармації. Також він мав на меті визначення шляхів удосконалення господарської й інноваційної діяльності підприємств (організацій, закладів) у ринковій економіці, а також підготовки сучасних кадрів через залучення вчених, фахівців-практиків, викладачів навчальних закладів та дослідників, докторантів, аспірантів та підприємців як з України, так і з іноземних країн.

Матеріали конференції

Програма конференції

Посилання на сертифікати: https://drive.google.com/drive/folders/1m9znG6Al-k6ZU2zb9Z-4qWjHD_e_PICf?usp=sharing

У роботі конференції взяли участь науковці з країн зарубіжжя (Австрія, Польща) і вчені із провідних вітчизняних ЗВО (Національний фармацевтичний університет, Вінницький кооперативний інститут, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Донбаський державний педагогічний університет (м. Дніпро), Запорізький Національний Університет, Запорізький державний медико-фармацевтичний університет, Івано-Франківський національний медичний університет, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, Криворізький Національний Університет, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Національний авіаційний університет (м. Київ), Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Національний університет «Запорізька політехніка», Одеський національний медичний університет, Полтавський державний аграрний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного (м. Запоріжжя), Український державний хіміко-технологічний університет (м. Дніпро), Уманський національний університет садівництва, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харківський національний медичний університет, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Черкаська філія ПВНЗ «Європейський університет» та ін.), ДП «Державний експертний центр МОЗ України», науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, фахівці-практики (ТОВ «Асіно Україна», АТ «Галичфарм», , ПрАТ «Лекхім-Харків», АТ «Лубнифарм», АТ «Фармак»).

Конференція об’єднала також практикуючих лікарів, керівників закладів охорони здоров’я (ТОВ «Клініка Довіра», м. Дніпро; ТОВ «ФРЕЗЕНІУС МЕДИКАЛ КЕР УКРАЇНА», м. Черкаси; ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України») для обговорення актуальних проблем системи охорони здоров’я в Україні.

ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» проходила на платформі відеоконференції Zoom за наступними напрямами:

  1. Тенденції та перспективи розвитку забезпечення й управління якістю в фармації і охороні здоров’я.
  2. Стандартизація і забезпечення якості на етапах життєвого циклу лікарських засобів (від розробки й досліджень – до виробництва, реалізації та застосування).
  3. Впровадження й розвиток систем управління якістю (QMS) та інтегрованих систем управління (IMS) на хіміко-фармацевтичних і біотехнологічних підприємствах.
  4. Регуляторна діяльність у сфері обігу лікарських засобів.
  5. Актуальні проблеми реформування системи охорони здоров’я в Україні.
  6. Перспективи подальшої інтеграції менеджменту, маркетингу та логістики.
  7. Сучасні механізми активізації соціально-економічного розвитку і підвищення конкурентоспроможності на рівні країни, галузі, регіону, підприємства (організації).
  8. Формування професійної компетентності майбутнього фахівця.
  9. Актуальні проблеми та перспективи розвитку фармакоекономічних і клінічних досліджень.
  10. Результати наукових досліджень здобувачів вищої освіти.

Відкриття конференції було проведено завідувачкою кафедри управління та забезпечення якості у фармації НФаУ, докт. фарм. наук, проф. Крутських Тетяна Василіна. Вона привітала всіх учасників заходу, висловила побажання щодо результативної роботи та досягнення нових наукових здобутків. Проф. Крутських Тетяна Василіна також визначила ключові проблеми, які планується обговорювати під час конференції.

         Програма конференції включала широке коло тем, серед яких особлива увага була приділена важливим аспектам фармацевтичної галузі в умовах воєнного стану. Слід зазначити доповідь проф. ННІПО Запорізького державного медико-фармацевтичного університету Бушуєвої Інни Володимирівни «Першочергові питання фармації під час війни: переорієнтація логістики, нові опції, міграція фармацевтичних працівників». Канд. фарм. наук Чегринець Анна Андріївна підкреслила важливість аналізу рівня задоволеності роботою фармацевтичних працівників під час війни.

З дуже актуальним докладом виступила професор кафедри організації, економіки та управління фармацією Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ Зарічкова Марія Володимирівна щодо формування науково-практичних підходів до побудови системи KPI фармацевтів клінічних в закладах охорони здоров’я. Зазначені аспекти мають великий потенціал для покращення управління та ефективності роботи фармацевтів в клінічних умовах.

У своєму виступі завідувачка кафедри організації, економіки та управління фармацією Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ, проф. Братішко Юлія Сергіївна відзначила актуальні питання соціальної відповідальності у фармації.

Цифрові технології мають важливе значення в охороні здоров’я та є ключовим інструментом для досягнення глобальних цілей в цій галузі. В доповіді проф. Літвінова Олена Вячеславна відзначила, що впровадження штучного інтелекту, аналізу big date, IoMT, цифрових двійників, доповненої та віртуальної реальності, а також 3D-друку в сферу охорони здоров’я суттєво підвищує якість медичних послуг, забезпечуючи точнішу діагностику, індивідуалізований підхід до лікування, покращений моніторинг пацієнтів та нові можливості для навчання та планування медичних втручань, сприяє розробці нових лікарських засобів.

Проф. кафедри управління та забезпечення якості у фармації Коваленко Світлана Миколаївна в доповіді висвітлила важливі стратегії та інноваційні підходи для забезпечення безпеки, здоров’я та добробуту працівників у високотехнологічному та змінному робочому середовищі.

Канд. економ. наук, доцент кафедри управління та забезпечення якості у фармації НФаУ Деренська Яна Миколаївна доповідала щодо результатів аналізу інвестиційних процесів у розрізі окремих галузей та регіонів України.

З цікавим докладом виступила доцент кафедри фармацевтичного менеджменту та маркетингу НФаУ, канд. фарм. наук Бондарєва Ірина Василівна «Дослідження підходів до управління змінами в аптечній діяльності». Ефективне впровадження та адаптація нововведень вимагає інтегрованого підходу, що враховує особливості галузі.

Доцент кафедри організації та економіки фармації НФаУ, канд. фарм. наук Дядюн Тетяна Валеріївна представила переваги інгаляційної терапії в лікуванні дихальних захворювань, що сприяє покращенню якості життя пацієнтів та оптимізації процесу медичної допомоги.

Круглий стіл «Інтеграція якості, лідерства та ефективності у менеджменті охорони здоров’я та фармації» відзначався активною участю експертів та практикуючих фахівців у важливому обговоренні актуальних питань у сфері охорони здоров’я та фармації. В ході круглого столу здійснювалась глибока аналітика ключових аспектів інтеграції якості, лідерства та ефективності, що сприяло обміну досвідом та формуванню конструктивних рекомендацій для вдосконалення сектору.

Значну увагу науковці і практики приділили розгляду питань, що пов’язані з менеджментом якості. Канд. фарм. наук Мигаль А.В Артем Володимирович (АТ «Фармак») доповідав щодо переваг застосування PDCA-підходу при масштабуванні технології одержання субстанцій на прикладі 6-метилурацилу.

У своєму виступі завідувач відокремленого структурного підрозділу Крижопільський відділ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Лозінська Тетяна Борисівна розповіла про формування моделі ефективного лідерства для реалізації цілей стратегічного управління організацією.

Учасники взяли активну участь у висвітленні найсучасніших підходів та стратегій, спрямованих на підвищення якості надання медичних послуг та оптимізацію управлінських процесів у галузі охорони здоров’я та фармації.

Позитивним є факт активної участі аспірантів в роботі конференції і та широка наукова проблематика, яка знайшла відображення в їх дослідженнях: поводження з медичними відходами (Віноградський Віталій Володимирович), оптимізація партнерства в охороні здоров’я (Шапран Олександр Андрійович), аналіз законодавства щодо виробництва ветеринарних лікарських засобів (Хоменко Катерина Валеріївна), стан системи післядипломної підготовки фахівців фармації (Мішина Ірина Юріївна).

Слід відзначити також позитивний внесок студентів НФаУ за ОП «Менеджмент», «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом» «Якість, стандартизація та сертифікація» (Карпенко І.І., Кузніцова С.С., Велікоіваненко К.І., Кравець Т.М. та ін.) у науковий діалог та їх активну участь у конференції.

Учасники конференції високо оцінили позитивні результати заходу в контексті розширення взаємодії між вченими, фахівцями-практиками, викладачами, дослідниками, докторантами, аспірантами та підприємцями. Особливий акцент був зроблений на покращенні сучасних підходів до управління якістю та соціально-економічних процесів у закладах охорони здоров’я та фармацевтичних організаціях, формуванню розвитку лідерських навичок у керівників.

Учасники конференції відзначили високу актуальність обговорюваної тематики, підкреслили практичне значення та наукову значущість тематики заходу. Організація роботи конференції отримала високу оцінку, і було висловлено побажання щорічно проводити подібні заходи.

19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» 19 січня 2024 року відбулася ІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я»

Print Friendly, PDF & Email