11 листопада 2022 року кафедрою управління та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено науково-практичний семінар до Всесвітнього тижня якості «Якість очима студентів».

Програма науково-практичний семінар до Всесвітнього тижня якості «Якість очима студентів».

Всесвітній день якості відзначається щорічно в другий четвер листопада в багатьох країнах світу. Це свято було створено за ініціативою Європейської організації якості, а незабаром ідея була підтримана і Організацією Об’єднаних Націй. З’явився День якості в 1990 році.

Проблема підвищення якості результатів людської діяльності в усіх галузях виробництва, науки та освіти є найпріоритетнішою проблемою світової цивілізації.

Доповідачами семінару були професори, фахівці-практики та здобувачі вищої освіти Національного фармацевтичного університету.

З актуальним докладом виступила кандидат фарм. наук, заступник директора з питань якості, Лiтка Вiкторiя Вiкторiвна, щодо досвiду практичної роботи уповноваженої особи з якостi.

В рамках семінару здобувачами вищої освіти за ОП «Менеджмент», ОП «Якість, стандартизація та сертифікація» було розглянуто актуальні проблеми якості освіти. Відзначено, що проблема якості вищої освіти є багатовимірною категорією, яка охоплює всі характеристики освітньої діяльності, і її вирішення значною мірою залежить від системності у вирішенні поставлених завдань. Системи контролю якості мають відповідати визначеним міжнародним нормам та правилам і стати важливим засобом вирішення загальних проблем економічного та соціального розвитку.

Учасники семінару відзначили, що вимогою часу стає підготовка фахівців нової якості – здатних творчо мислити, швидко орієнтуватися в сучасному насиченому інформаційному просторі, приймати нестандартні рішення, вчитися і розвиватися протягом усього життя, а головне – бути патріотами рідної землі.

У доповідях здобувачів вищої освіти за ОП «Менеджмент», також було зазначено, що підвищення якості життя населення сьогодні є стратегічним пріоритетом розвитку суспільства. Особлива увага приділяється питанням підвищення якості життя соціально вразливих верств населення, в тому числі людей похилого віку.

З цікавим докладом виступила здобувач вищої освіти за ОП «Якість, стандартизація та сертифікація» Калужінська Альона Іванівна «Актуальність побудови системи управління безперервністю бізнесу в умовах розвитку сучасного світу».

Здобувач вищої освіти за ОП «Якість, стандартизація та сертифікація» Облог С.В. доповідав про ризик-орієнтовані підходи в управління на прикладі підприємств харчової промисловості.

З важливим докладом виступив здобувач вищої освіти ОП «Якість, стандартизація та сертифікація» Харченко Дмитро Сергійович на тему «Якість як основна складова освітньої компоненти ОП «ЯСС».

Під час науково-практичного семінару кожний доклад жваво обговорювався, учасники задавали цікаві питання доповідачам. Доповідачі ґрунтовно відповідали. Учасники семінару констатували важливість його проведення, актуальність зазначених проблем та тенденцій у розвитку управління якістю, високий рівень підготовки та проведення заходу, а також висловили надію на подальшу плідну співпрацю, тепло подякували один одному.