Всеукраїнський фестиваль «Нуль відходів»

05.10.2019 року відбувся Всеукраїнський фестиваль «Нуль відходів» «Zero Waste Fest». Майже всі викладачі кафедри управління якістю долучилися до цього заходу, отримавши багато необхідної інформації для повсякденного життя, навчального процесу та наукових досліджень.

На фестивалі провели заходи за п’ятьма напрямами: Refuse (відмовляємося від непотрібного), Reduce (зменшуємо надмірне споживання), Reuse (повторно використовуємо), Recycle (здаємо на переробку), Rot (компостуємо).

Протягом дня в рамках фестивалю провели відразу п’ять заходів:

  • лекції та майстер-класи від лекторів зі всієї України;
  • перфоманси мімів про те, як правильно сортувати тощо;
  • ековистава від театру «The7even»;
  • фотозони та креативні інсталяції;
  • фуд-корт та ярмарок українських екотоварів.

За останні десятиліття суттєво змінився склад побутового сміття: раніше це були, в основному, органічні рештки, а сьогодні – синтетичні вироби, елементи живлення та інші токсичні й небезпечні викиди. Окрім того, зросла його кількість: одна людина за рік викидає до 400 кілограм сміття (понад 20 мільйонів кубометрів лише в нашій країні). З цих причин необхідно якнайшвидше навчитися дбати про навколишнє середовище, повторно використовуючи та раціонально переробляючи все, що можливо.

Такі заходи як фестиваль «Нуль відходів» допомагають усвідомити критичну важливість відповідального ставлення до природних багатств. Наприклад, зрозуміти доцільність і важливість сортування сміття, його переробки та повторного застосування. Екологічна криза в Україні потребує швидких і системних дій кожного з нас.

На кафедрі ми плануємо розробити методичні рекомендації щодо сортування сміття, економного застосування побутових ресурсів та енергоносіїв тощо. До речі, ми також розробляємо програму впровадження системи екологічного управління в нашому Університеті. Після погоджень та затвердження керівництвом почнемо реалізацію цього важливого проекту.

Print Friendly, PDF & Email

Сподобалася стаття? - Розкажіть про неї друзям в соц мережах!
Share on Google+

Комментарии закрыты.