Губін Юрій Іванович

Губін Юрій Іванович

кандидат фармацевтичних наук, доцент
відповідальний за наукову та виховну роботу

 

 

 

Народився 07.04.1958 у м. Харків. Закінчив: у 1977 році Харківський хіміко-механічний технікум, у 1985 році – Харківський державний університет ім. Максима Горького за фахом хімія.

Кандидат фармацевтичних наук, за фахом фармацевтична хімія і фармакогнозія (1996 р.).

Почав наукову діяльність у Харківському науково-дослідному хіміко-фармацевтичному інституті (ХНИХФИ), нині ДП ГНЦЛС спочатку на посаді старшого лаборанта, потім молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, а з 1998 р. на посаді завідуючого лабораторією дослідження рослинних препаратів.

З 19.01.2004 року і по теперішній час працює у Національному фармацевтичному університеті. На початковому етапі працював старшим науковим співробітником ДНДЛ з контролю якості лікарських засобів. З 2005 р. взяв участь у створенні і очолив відділ науково-інноваційного менеджменту НФаУ. За сумісництвом працював доцентом кафедри управління якістю НФаУ.

У 2015 виконував обовязки завідуючого кафедрою управління якістю. Нині доцент кафедри управління якістю НФаУ.

Навчально-методична робота. Читає курс лекцій з основ екологічного менеджменту, методології, методів і засобів управління якістю, основ належної виробничої практики (GMP). Здійснює керівництво магістерськими роботами. Під керівництвом Губіна Ю.І. захищено 2 кандидатських дисертації. Наукова робота: ініціатор створення нової міждисциплінарної галузі фундаментальної і прикладної науки – НАНОМІКРОНІКИ. Автор ізотермічної теорії еволюції біосфери. Брав участь у розробці понад 10 лікарських препаратів, зокрема таких засобів: “Кратал”, “Золотий корінь”, декількох гомеопатичних препаратів, “Адонізид”, “Дігоксин”, “Дигітоксин”, “Целанід”.

Є співрозробником нового гемостатичного препарату для профілактики геморагічних захворювань у новонароджених, препарат цинку для лікування і профілактики діареї у дітей.

Спеціалізується в області синтезу нових біологічно активних речовин серцево-судинної дії на основі природних речовин і в організації виробництва фітопрепаратів. Також займається розробкою методів виділення біологічно активних речовин з природної сировини. Нині розвиває напрям з синтезу біс-карденолідів і карденолідів, з виділення нових природних і отримання напівсинтетичних кардіотоніків, нанотехнології і драг-дизайн. Розвиває нові напрями, серед яких застосування “зелених” технологій на усіх етапах життєвого циклу лікарських засобів, управління якістю наноматеріалів, забезпечення якості у процесі драг-дизайну лікарських засобів.

У 2014 році виступив ініціатором і учасником інноваційного проекту у рамках Міжнародного конкурсу інноваційних і інвестиційних проектів “Харківські ініціативи”. Є співавтором (членом робочої групи) створення (проекту Концепції державної цільової програми “Розвиток імпортозамінних виробництв в Україні та заміщення імпортованих лікарських засобів вітчизняними, у тому числі біотехнологічними препаратами та вакцинами” на 2011-2021 роки”). Має понад 70 друкованих робіт, з них 9 патентів.

Print Friendly, PDF & Email

Сподобалася стаття? - Розкажіть про неї друзям в соц мережах!
Share on Google+

Комментарии закрыты.