Участь НФаУ у засіданні робочої групи з розробки Стратегії розвитку Харківської області

15 січня на базі Харківського національного медичного університету відбулося засідання робочої групи (підгрупа № 3) з розробки Стратегії розвитку Харківської області на період 2021–2027 років «Медицина і охорона здоров’я, розвиток біофармації».

До складу робочої групи увійшли представники обласного Департаменту охорони здоров’я області, керівники медичного та фармацевтичного вишів, науково-дослідних інститутів, а також державних установ та підприємств, що опікуються медичною галуззю.

Голова робочої групи Валерій Капустник, відкриваючи засідання, зазначив: «Завдання нашого зібрання – визначити стратегічні цілі й головні пріоритети розвитку медичної галузі нашого регіону та поступово розробити стратегію їх впровадження в життя. За результатами роботи всіх підгруп і керівного комітету будуть сформовані проєкти стратегії розвитку нашого регіону, які після затвердження у всіх інстанціях дозволять отримати кошти з міжнародного ґранту для розвитку Харківського регіону. Передусім нам слід визначитися з місією, візією, пріоритетними проблемами та шляхами їх вирішення, врахувати сильні та слабкі сторони, ризики та загрози».

Докладно про роботу сайту www.strategy.kharkiv.ua та його структуру учасникам заходу розповів директор ННІ якості освіти ХНМУ Ігор Завгородній. Зокрема, на сайті окреслені такі напрями, як керівний склад, наповнення робочих груп та підгруп, вказані поточні завдання, реалізація і форми проектів та технічних завдань, а також передбачена участь громадськості, яка також може долучитися до роботи над Стратегією.

На початку заходу заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Геннадій Бондарчук представив на розгляд учасників заходу проєкт Стратегії розвитку Харківської області.

У свою чергу ректорка Національного фармацевтичного університету Алла Котвіцька окреслила реальні напрями, що є вкрай важливими для населення, зокрема, лікування цукрового діабету, відновлення екстемперальної рецептури, доступність фармацевтичної допомоги. Також Алла Анатоліївна висвітлила блок питань з боку фармації, який може бути опрацьований та представлений у програмі розвитку нашого регіону.

У ході засідання на розгляд робочої групи директоркою Українського інституту клінічної генетики ХНМУ Оленою Гречаніною була представлена програма «Здорова дитина – щаслива сім’я», яка охоплює не тільки дитинство, а розрахована передусім на все життя кожної людини. Програма складається з 12 пунктів, які детально описують важливість і нагальність розвитку цього напрямку в нашому регіоні і стане частиною Стратегії, що наразі розробляється в Харківській області.

Під час заходу учасники висловили своє бачення стратегічних напрямків охорони здоров’я регіону, а саме: врахувати фінансову складову щодо проєкту, вплинути на організаційні вектори медичної галузі, наблизитися до європейського зразка первинної ланки медичної допомоги, створити режим сприяння інвесторам, щоб вирішити нагальні проблеми вторинної допомоги в області, звернути увагу на реабілітацію хворих та санаторне оздоровлення дорослих та дітей з хронічними та орфанними захворюваннями, також задля збереження здоров’я населення регіону необхідне раннє виявлення патологій та профілактика хронічних захворювань тощо.

У рамках засідання були розглянуті питання щодо організаційних підходів у робочій групі, де присутні представники практично всіх складових охорони здоров’я – освіти, практичної медицини та наукових установ, враховуючи масштаб та різноплановість представленої інформації.

Наостаннє були враховані всі пропозиції та взяті за основу для подальшої розробки програми підгрупи № 3 стосовно Стратегії розвитку Харківської області.

За матеріалами http://knmu.kharkov.ua

Print Friendly, PDF & Email

Сподобалася стаття? - Розкажіть про неї друзям в соц мережах!
Share on Google+

Комментарии закрыты.