23 квітня 2021 року кафедрою управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено міжвузівський науково-практичний семінар до Всеукраїнського дня довкілля «Бережемо планету – іншої немає»

23 квітня 2021 року кафедрою управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено міжвузівський науково-практичний семінар до Всеукраїнського дня довкілля «Бережемо планету – іншої немає»У семінарі взяли участь викладачі Національного фармацевтичного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», підшефного коледжу «Бериславський медичний фаховий коледж Херсонської обласної ради», здобувачі ОПП «Якість, стандартизація та сертифікація».

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було засноване на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.
Головна мета свята – привернути увагу громадськості до екологічних проблем держави, спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні екосистеми сягнуло своєї критичної межі.

Розпочав семінар доц. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ Губін Ю.І. та акцентував увагу учасників на проблеми глобальної екологічної кризи, впливу практичної діяльності людини на біосферу, раціонального природокористування.

З актуальним докладом виступила доц. каф. менеджменту інноваційного підприємництва та міжнародних економічних відносин НТУ «ХПІ» Проскурня О.М. «Екологічні питання в Україні під час карантину». Доповідач відзначив, що навколишньому середовищу і людині загрожують медичні відходи категорії В – шприци, пробірки, хірургічні інструменти, засоби індивідуального захисту, які використовувалися в інфекційних відділеннях.  Використані засоби індивідуального захисту не тільки завдають шкоди екології, а й людям, так як можуть стати джерелом зараження.  Маски і рукавички на міських вулицях, це, по суті, медичні відходи класу Б, а значить вимагають до себе особливого ставлення.

Доц. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ Ромелашвілі О.С. проаналізувала характерні риси грінвошингу. Доповідач відзначив, що використання компаніями грінвошингу призводить до певних негативних наслідків: шкода репутації компанії, недовіра до екобрендів в цілому, а тому виробникам справжніх екологічних товарів стає складніше впевнити споживача, а, отже, пробитися на ринок. Тому споживачеві потрібно уважно вивчати всі аспекти пропонованих послуг, склад товарів, володіти інформацією з незалежних джерел, при цьому державі необхідно готувати кваліфікованих greenwashing-фахівців та формувати механізм контролю щодо чесності компаній у інформованості споживачів

Доц. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ  Ткаченко О.В. звернула особливу увагу учасників семінару на проблеми поводження з відходами. Щороку обсяги споживання зростають, а разом з ними зростає і кількість відходів. В даний час проблема забруднення є не просто труднощами, це вже екологічна катастрофа глобального характеру, яку необхідно терміново вирішувати.

Доповідь проф. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ  Літвінової О.В. була присвячена питанню сучасної концепції біобезпеки. Відзначено, що пандемія COVID-19 підкреслила необхідність у впровадженні більш широкого спектра інновацій і модернізацій у галузі фармацевтичної промисловості.

Робота науково-практичного семінару пройшла у теплій та дружній атмосфері, сприяла обміну досвідом, новими досягненнями та ідеями. Фахівець у будь-якій сфері діяльності повинен володіти екологічними знаннями, розуміти сутність сучасних проблем взаємодії суспільства і природи, розбиратися у причинній обумовленості можливих негативних дій господарської діяльності на навколишнє природне середовище, вміти кваліфіковано оцінити характер, спрямованість і наслідки.

Ми плануємо, що семінар стане постійною платформою для координації зусиль і розробок у вивченні стану навколишнього середовища, визначення стратегічних напрямків досліджень.

23 квітня 2021 року кафедрою управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено міжвузівський науково-практичний семінар до Всеукраїнського дня довкілля «Бережемо планету – іншої немає» 23 квітня 2021 року кафедрою управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено міжвузівський науково-практичний семінар до Всеукраїнського дня довкілля «Бережемо планету – іншої немає» 23 квітня 2021 року кафедрою управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено міжвузівський науково-практичний семінар до Всеукраїнського дня довкілля «Бережемо планету – іншої немає» 23 квітня 2021 року кафедрою управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено міжвузівський науково-практичний семінар до Всеукраїнського дня довкілля «Бережемо планету – іншої немає» 23 квітня 2021 року кафедрою управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету було проведено міжвузівський науково-практичний семінар до Всеукраїнського дня довкілля «Бережемо планету – іншої немає»

Print Friendly, PDF & Email