Теми з дисципліни

Тема 1. Сутність оцінки відповідності і його роль у загальній системі технічного регулювання

Мета вивчення та основні завдання дисципліни. Предмет, завдання оцінювання відповідності та його місце у загальній системі технічного регулювання. Основні поняття, історія розвитку, принципи, об’єкти оцінки відповідності.

 Тема 2. Міжнародний досвід функціонування систем оцінки відповідності

Міжнародні організації з питань сертифікації. Регіональна сертифікація. Європейський комітет ISO з оцінки відповідності (CASCO), система з сертифікації виробів електронної техніки (IECQ). Сертифікація в зарубіжних країнах

 Тема 3. Сучасні напрямки гармонізації системи оцінювання відповідності України при інтеграції у міжнародний простір.

Європейський підхід до оцінки відповідності. Загальні відомості про розвиток і сучасний стан оцінки відповідності в Україні. Основні завдання Програми інтеграції України до Європейського Союзу в сфері підтвердження відповідності. Визначення результатів робіт з оцінки відповідності як шлях усунення бар’єрів у торгівлі.

 Тема № 4. Основи проведення оцінювання відповідності в Україні

Структура системи оцінки відповідності. Розподіл відповідальності та функції органів системі оцінки відповідності. Модульний підхід оцінки відповідності згідно з вимогами директив ЄС. Порядок проведення робіт з сертифікації продукції.

 Тема № 5. Національна система акредитації України.

Роль акредитації у підвищенні конкурентоспроможності продукції. Правові основи акредитації в Україні. Національне агентство з акредитації України: організаційна структура, принципи діяльності, функції та напрямки акредитації. Взаємодія з міжнародними та регіональними організаціями з акредитації.

 Тема № 6. Діяльність у сфері ринкового нагляду в Україні.

Мета, цілі та завдання ринкового нагляду. Законодавча база в сфері ринкового нагляду.

Права, обов’язки і відповідальність органів ринкового нагляду. Плани ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Процедури нагляду за ринком, контроль продукції. Система оповіщення про продукцію, що становить ризик. Обмежувальні (корегувальні) заходи ринкового нагляду, санкції

 Тема № 7. Види сертифікації в Україні

Сутність, мета і обєкти екологічної сертифікації. Сертифікація послуг. Пожарна сертифікація. Фітосанітарна сертифікація. Сертифікація органічної продукції. Сертифікація «Халяль».

 Тема № 8. Знаки відповідності і маркування товарів

Маркування товарів – виробниче та торгове. Вимоги до маркування харчових продуктів в залежності із Законом України “Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини”. Інформаційні знаки, їх класифікація. Знаки відповідності та знаки екологічного маркування.

Тема № 9. Споживча політика та правові засади захисту прав споживачів в Україні

Правові засади захисту прав споживачів в Україні. Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Її склад, функції та повноваження. Основні положення Закону України  «Про захист прав споживачів».

Лекційний матеріал доступний за посиланням (вхід за паролем)

Print Friendly, PDF & Email