Кафедра створена у 2002 р. зі складу співробітників Державної науково-дослідної лабораторії з контролю якості лікарських засобів НФаУ.

Створення кафедри відбулось у рамках реалізації стратегічного плану щодо розширення напрямів підготовки студентів університету у зв’язку із зростанням потреб фармацевтичного сектора країни у фахівцях з питань контролю, забезпечення й управління якістю.

З 2016 року кафедра є випусковою для здобувачів знань зі спеціальності 073 Менеджмент Освітньо-професійної програми Якість, стандартизація та сертифікація (кваліфікація – Менеджмер (управитель) систем якості).
З 2002 по 2015 рр.кафедра була випусковою для студентів спеціальностей 7.18010010 “Якість, стандартизація та сертифікація” (освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст, кваліфікація «Фахівець зі стандартизації, сертифікації та якості”), а також 8.18010010 “Якість, стандартизація та сертифікація” (освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр, кваліфікація “Магістр з управління якістю”).
На кафедрі викладаються дисципліни для багатьох інших спеціальностей Університету.

За період 2002-2018 рр. на кафедрі було підготовлено понад 1600 фахівців з управління якістю для України та понад 20 країн світу. Випускниками кафедри є  високопосадовці Міністерства охорони здоров’я України, Держлікслужби України, Державного експертного центру МОЗ та інших регуляторних і наглядових органів, виробничих підприємств, дистриб’юторських компаній та аптечних закладів. Окрім того, студентами кафедри були фахівці багатьох інших галузей – від працівників нафтопереробної, харчової й легкої промисловості – до військових, юристів, лінгвістів,ветеринарів.
Питання якості останні роки набувають ще більшої актуальності, що пов’язано з необхідністю виведення української продукції на зарубіжні ринки, підвищенням конкурентоспроможності національних товаровиробників та збільшенням експортного потенціалу країни. Саме з цих причин на деякі форми навчання за освітньо-професійною програмою ЯСС останні роки спостерігається стабільний конкурс (понад двох претендентів на місце).

Завданнями з розвитку кафедри на наступні роки є наступні:

1. Підвищення ефективності профорієнтаційної та інформаційно-агітаційної діяльності через розширення взаємозв’язків з роботодавцями.
  2. Удосконалення освітньо-професійної програми Якість, стандартизація та сертифікація в рамках спеціальності 073 Менеджмент за рахунок урахування останніх змін нормативної бази у сфері стандартизації, оцінки відповідності, управління якістю та екологічного менеджменту.
  3. Інтенсифікація наукових досліджень за напрямом «Формування й розвиток систем управління якістю на фармацевтичних підприємствах».
  4. Планування і затвердження тем докторських дисертацій провідними доцентами кафедри.
  5. Створення монографії, присвяченої історії кафедри управління якістю тощо.

Кафедра у цифрах і фактах.