img_4855-2500

Кафедра створена в 2002 р. зі складу співробітників Державної науково-дослідної лабораторії з контролю якості лікарських засобів НФаУ.

Створення кафедри стало необхідним заходом в рамках реалізації стратегічного плану щодо розширення напрямів підготовки студентів університету у зв’язку із зростанням потреб фармацевтичного сектора країни у фахівцях з питань контролю, забезпечення й управління якістю.

З 2016 року кафедра є випусковою для здобувачів знань зі спеціальності “Менеджмент” освітньої програми “Якість, стандартизація та сертифікація”, а всі роки до того була випусковою для студентів спеціальностей 7.18010010 “Якість, стандартизація та сертифікація” (освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст, кваліфікація «Фахівець зі стандартизації, сертифікації та якості”), а також 8.18010010 “Якість, стандартизація та сертифікація” (освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр, кваліфікаціяМагістр з управління якістю”).
Також на кафедрі викладаються дисципліни для практично всіх інших спеціальностей Університету.

За період 2002-2017 рр. на кафедрі було підготовлено понад 1500 фахівців з якості для України та 17 країн світу. Випускниками кафедри є багато високопосадовців МОЗ, Держлікслужби України, інших регуляторних і наглядових органів, виробничих підприємств, дистриб’юторських компаній та аптечних мереж. Окрім того, студентами кафедри були й фахівці багатьох інших галузей – від працівників нафтопереробної, харчової й легкої промисловості – до військових, юристів, лінгвістів та ветеринарів. Питання якості останні роки набувають ще більшої актуальності, що пов’язано з необхідністю виведення української продукції на зарубіжні ринки, підвищенням конкурентоспроможності національних товаровиробників та збільшенням експортного потенціалу. Саме з цих причин на деякі форми навчання за освітньою програмою “ЯСС” останній час спостерігається конкурс понад двох претендентів на місце.

Стратегічними напрямами розвитку кафедри є наступні:

1. Посилення реалізації концепції профорієнтаційної діяльності через розширення взаємозв’язків з роботодавцями.
  2. Удосконалення освітньої програми “Якість, стандартизація та сертифікація” в рамках спеціальності 073 “Менеджмент” за рахунок урахування останніх змін нормативної бази ЄС у сфері стандартизації, оцінки відповідності, управління якістю та екологічного менеджменту.
  3. Інтенсивне продовження наукових досліджень за напрямом «Формування й розвиток систем управління якістю на фармацевтичних підприємствах».
  4. Планування й затвердження на ПК тем докторських дисертацій провідним доцентам кафедри.
  5. Створення монографії, присвяченої історії кафедри управління якістю.
  6. Створення методичного комплексу з дисципліни «Належні фармацевтичні практики» для іноземних та вітчизняних студентів.
  7. Продовження робіт з оформлення коридорів та кафедральних приміщень шляхом розміщення інформаційних стендів, удосконалення матеріальної бази кафедри.