16 вересня – День захисту озонового шару Землі

Життя на Землі було б зовсім іншим, якби її не захищав тонкий триміліметровий озоновий шар.

Якщо озоновий шар зникне, то життя, якщо і збережеться, то тільки глибоко під водою в Світовому океані або під землею.

Виснаження озонового шару призводить до збільшення кількості УФ випромінювання, що досягає Землі. Це, в свою чергу, має згубні наслідки для живих організмів.

Вважається, що частка галогенового шляху розпаду стратосферного озону збільшилася в результаті діяльності людини, що призвело до виникнення озонових дір.

Міжнародний день охорони озонового шару проголошений Генеральною асамблеєю ООН в 1994 році.

Дата Міжнародного дня обрана в пам’ять про день підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар.

У березні 1985 року на міжнародній нараді у Відні було прийнято рамкову угоду – концепція збереження озонового шару, названа Віденською конвенцією.

Монреальський протокол розроблений у відповідність з Віденською конвенцією, підписаний 16 вересня 1987 року в Монреалі (Канада) і набув чинності 1 січня 1989 року.

Мета протоколу – захист озонового шару за допомогою скорочення (або припинення) виробництва і споживання деяких хімічних речовин, які руйнують озоновий шар.

Дослідження, проведене під егідою Програми ООН з навколишнього середовища, показує, що озоновий шар Землі починає відновлюватися.

Якщо країни, які підписали протокол, будуть його дотримуватися і в майбутньому, то можна сподіватися, що озоновий шар відновиться до 2050 року.

Державам було запропоновано присвячувати цей День пропаганді діяльності відповідно до завдань Протоколу та поправок до нього.

16 вересня - День захисту озонового шару Землі

На кафедрі управління якістю НФаУ в ці дні традиційно читаються лекції, присвячені захисту озонового шару землі, пропаганді діяльності відповідно до завдань Монреальського Протоколу та поправок до нього.

Print Friendly, PDF & Email