Уряд затвердив Національний план дій щодо боротьби із антибіотикорезистентністю

6 березня відбулося засідання КМУ, під час засідання, крім іншого, Уряд затвердив розпорядження «Про затвердження Національного плану дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів». Рішення схвалено урядовцями без обговорення.

Затвердження Національного плану дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів передбачене у плані заходів щодо реалізації Концепції розвитку системи громадського здоров’я, затвердженої розпорядженням Уряду від 18.08.2017 р. № 560-р.

Рік тому МОЗ України оприлюднило на своєму сайті для громадського обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Державної стратегії щодо реалізації державної політики зі стримування розвитку стійкості до протимікробних препаратів 2018–2022 роки». Проект документа серед іншого передбачає:

  • сприяння раціональному призначенню протимікробних препаратів; введення обмежень, що виключають безконтрольне застосування протимікробних препаратів, зокрема обмеження безрецептурного продажу антибіотиків;
  • перегляд та оновлення уніфікованих клінічних протоколів або інших регламентуючих документів для лікування хвороб у людей та тварин з метою оптимізації стандартних схем антибіотикотерапії, що забезпечують зниження ризику розвитку резистентності мікроорганізмів до антибіотиків;
  • підвищення якості протимікробних препаратів-генериків через оновлення методів і процедур тестування;
  • розробку та впровадження ефективної системи моніторингу споживання протимікробних препаратів;
  • оновлення законодавчих актів щодо заходів у галузі сільського господарства (тваринництво, птахівництво, скотарство) та виробництві продуктів харчування.

Наразі розпорядження КМУ «Про затвердження Національного плану дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів» не опубліковано. Але відомо, що відповідно до документа, який виносився на розгляд КМУ, МОЗ України до кінця ІІ кв. 2019 р. має розробити нормативні акти для відпуску аптечними закладами протимікробних препаратів виключно за рецептом, порядок епідеміологічного нагляду за резистентністю та ін. До кінця ІІІ кв. 2019 р. МОЗ має розробити та затвердити порядок використання протимікробних препаратів та порядок збору інформації про споживання зареєстрованих в Україні антибіотиків.

За матеріалами «Щотижневика АПТЕКА»

Print Friendly, PDF & Email

Сподобалася стаття? - Розкажіть про неї друзям в соц мережах!
Share on Google+

Комментарии закрыты.