Навруз

21 березня мусульмани відзначають свято весни Навруз – “перський Новий рік”, одне з найдавніших свят в історії людства. У перекладі з фарсі Навруз означає “новий день” – настання Нового року за сонячним літочисленням, який збігається з весняним рівноденням.

Вважається, що Навруз сягає своїм корінням у зороастризм. Історики визначають його вік більш ніж в 3 тисячі років, а батьківщина цього свята – Хорасан (історична область Центральної Азії).

У 2009 році Навруз був включений ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини людства. А в 2010 році Генасамблея ООН оголосила 21 березня Міжнародним днем Навруза і закликала всі країни докладати зусиль для популяризації у світі цього стародавнього свята. Святкування Навруза поширене саме в мусульманських народів, разом з тим це не релігійне ісламське свято, а скоріше народне.

Зі святом колектив кафедри привітав наш магістрант Акрамджон Хасонов, який навчається за освітньою програмою “Якість, стандартизація та сертифікація”. Привітання супроводжувалося пригощанням смачним пловом, за що кафедра висловлює окрему вдячність!

Print Friendly, PDF & Email

Сподобалася стаття? - Розкажіть про неї друзям в соц мережах!
Share on Google+

Комментарии закрыты.