Теми з дисципліни

Тема 1. Стандартизація в системі технічного регулювання

Роль, значення та завдання системи технічного регулювання. Роль стандартизації, основні поняття, історія розвитку,  принципи стандартизації, об’єкти стандартизації.

 Тема 2. Характеристика та основні напрями діяльності міжнародних та  регіональних організацій зі стандартизації.

Міжнародні організації стандартизації, їх завдання та функції. Порядок застосування міжнародних стандартів. Регіональні організації стандартизації, їх завдання та функції. Стандарти цих організацій. Участь України в роботі міжнародних та регіональних організацій зі стандартизації.

 Тема 3. Сучасний стан та перспективи розвитку національної системи стандартизації.

Перехід на європейську модель стандартизації. Гармонізація законодавства України до законодавства ЄС в сфері стандартизації.

 Тема 4. Організація робіт із стандартизації в Україні.

Мета та основні принципи державної політики у сфері стандартизації в Україні.  Суб’єкти та об’єкти стандартизації, функції, права та обов’язки. Єдиний національний орган із стандартизації, його керівні структури, його функції та повноваження. Правові засади стандартизації в Україні. Основоположні стандарти Національної системи стандартизації.

 Тема 5. Види нормативних документів в Україні.

Категорії нормативних документів. Стандарти – поняття, цілі, призначення, об’єкти, порядок прийняття та розробки. Методи прийняття міжнародних та регіональних стандартів як національних. Технічні умови – поняття, цілі, призначення, об’єкти, розробки та введення у виробництво.

Тема 6. Національна система нормативних документів з класифікації та кодування техніко-економічної та соціальної інформації

Поняття про державні класифікатори. Кодування продукції та послуг.

 Тема 7. Національна система стандартів з штрихового кодування інформації.

Сутність та призначення кодування товарів. Методи кодування товарів. Сутність системи кодування товарів. Штрихове кодування товарів.

Лекційний матеріал доступний за посиланням (вхід за паролем)

Print Friendly, PDF & Email

Сподобалася стаття? - Розкажіть про неї друзям в соц мережах!
Share on Google+

Комментарии закрыты.