Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу в сфері технічного регулювання”.

Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу в сфері технічного регулювання”.

Закон прийнятий з метою адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності із законодавством Європейського Союзу та зайвого регуляторного навантаження на суб’єкти господарювання.

Внесено зміни в ряд законодавчих актів України.

У Законі “Про акредитацію органів з оцінки відповідності” уточнено вимоги до національного органу України з акредитації.

Зазначено, що для визначення відповідності національного органу України з акредитації встановленим вимогам, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оцінює і враховує відповідність органу критеріям, встановленим національним стандартом, ідентичним міжнародному стандарту ISO / IEC 17011 або європейським стандартом EN ISO / IEC 17011.

Закон “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” доповнено статтею про професійну таємницю. Зазначено, що це конфіденційна інформація, що була отримана або створена під час виконання призначеними органами завдань по оцінці відповідностей, зазначених у відповідних технічних регламентах.

Призначені органи, залучені ними субпідрядники і дочірні підприємства, а також їх персонал зобов’язані не розголошувати інформацію, що представляє предмет професійної таємниці призначених органів, без згоди замовника робіт з оцінки відповідності або особи, якого стосується така інформація (крім випадків надання зазначеної інформації відповідно до закону ), і не використовувати таку інформацію в своїх інтересах або в інтересах третіх осіб.

Також Закон “Про захист прав споживачів” доповнено вимогами щодо інформування споживачів щодо певних видів ризику або продукції, вимогами до змісту інформації про продукцію, щодо порядку дій виробника (продавця) у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію, а також виключення положень щодо обов’язкової сертифікації продукції в державній системі сертифікації.

 Законі “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції” уточнені права посадових осіб, які здійснюють риночний нагляд і встановлений порядок проведення перевірок характеристик продукції.

Зокрема, відповідні органи мають право вимагати від призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій інформацію про видачу та відмову у видачі документів про відповідність, обмеження щодо них, їх зупинення та скасування, а у випадках, зазначених в технічних регламентах, – також іншу інформацію, пов’язану з процедурами оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, до застосування яких були залучені відповідні призначені органи і організації.

Призначені органи з оцінки відповідності та визнані незалежні організації повинні надавати інформацію за такими запитами в десятиденний строк з дня отримання запиту.

Також запроваджено новий термін “робочий еталон”, що означає еталон, який використовується для регулярних калібрування або повірки засобів вимірювальної техніки.

Print Friendly, PDF & Email

Сподобалася стаття? - Розкажіть про неї друзям в соц мережах!
Share on Google+

Комментарии закрыты.